KABLOSUZ BAĞLANTINIZI HIZLANDIRIN

KABLOSUZ BAĞLANTINIZI HIZLANDIRIN

Dünyaca mücadele halinde olduğumuz corona virüs sebebiyle birçok kişi uzunca bir evlerinde kalmaya devam etti ve bu durum da ister istemez bizleri internet dünyası ile baş başa bıraktı.

Bu süreçte birçok kullanıcı kablosuz bağlantım yavaş nasıl hızlandırırım gibi sorunlarla karşı karşıya geldi.

Peki, bizler bu koşulda internet bağlantımızı nasıl hızlandırabiliriz?

Bir wifi ağına birden fazla mobil cihazın bağlı oluşu internet kalitesini düşürebilmektedir. Bu durumda wifi ağına bağlı bulunan mobil ağların sınırlandırması, ağı güçlendirebilecektir. Ayrıca modem bağlantı yerinin internet bağlantısını ne yönde etkileyeceğini kontrol etmek, sinyal güçlendirici uygulamalar aracılığıyla sinyali kontrol etmek, hız ölçen gelişmiş uygulamalar kullanmak da bağlantı hızını arttırma yönünde bir hayli önem arz etmektedir.

İnternet Hız Testi Yapılmalıdır

Kimi zaman yönlendiricide herhangi bir sıkıntı yokken ve merkez ağa bağlıyken internete bağlanamama sorunu ile karşı karşıya kalabilmekteyiz. Bu gibi durumlarda kesinlikle ilk etapta internetin hızlandırılması adına internet hız testi yapılmalıdır. Hız faktörü kişiden kişiye değişebilecekken bu durumun en net tespiti ise elbette ki hız testi olacaktır. Bu noktada kablosuz bağlantım yavaş, nasıl hızlandırabilirim endişesi duyuyorsanız, internetin hızlanması adına farklı birçok yöntem bulunmaktadır diyebiliriz. Bu yöntemlerden bir tanesini uygulayarak sizler de sizlere hitap edebilecek hız limitini içeren sağlayıcıyı edinebilir, hızınızı katlayabilirsiniz.

kablosuz bağlantı hızı-2

Kablosuz Bağlantı Hızlandırma Yolları

Hepinizin de bildiği üzere teknoloji ile etkileşimimiz her geçen gün biraz daha artmakta hayatımızdaki yeri bir hayli önemli olmaktadır. Hayatımızın büyük bir parçası olan internete bağlanma sorunu yaşamanız neticesinde kablosuz bağlantıda internet hızlandırma yollarına başvurabilecek ve yaşadığınız bağlantı sorununun önemli oranda giderebileceksiniz. Şimdi de sizlere maddeler halinde internet hızlandırmak için yapılması gereken hususları aktaracağız.

-Bilgisayar veyahut mobil cihazların virüslerden temizlemek

-Bağlantı noktasında tercih ettiğiniz kablonun kısa tutmak

-Kablolu bağlantılar tercih etmek

-Bilgisayarlar ve mobil cihazlar sürekli olarak güncellemek

-Bağlantının güçlü olması adına güçlü, yeterli şifreler belirlemek

-DNS bağlantı adresi sürekli ir şekilde kontrol etmek

-Wifi sinyal güçlendirici aygıtları kullanıma almak

-Modem aygıtını bağlantı problemi yaşanması durumunda kapatıp açmak

-Modem aygıt konumunu en uygun noktaya taşımak

-Arka planda işlemekte olan uygulamakları kontrol etmek

-İşlevsel bir tarayıcı ağı tercih etmek

kablosuz bağlantı hızı-1

Kablosuz Bağlantı Standartlarının Belirlenmesi ve Frekans Seçimi Kablosuz bağlantım yavaş nasıl hızlandırabilirim noktasında sizleri bilgilendirmeye devam edeceğiz. Kablosuz bağlantı ağının standartlarını tespit etmek adına ilk etapta modem ara yüzüne giriş yapmanız ve ardından da kullanıcı ismini ve parolayı girmeniz gerekmektedir. Daha sonrasında ise kanal seçimi yapılması gerekmektedir.

Kablosuz bağlantı standartlarının belirlenmesi ve frekans seçimi, sağlıklı ve sorunsuz bir bağlantını temelini teşkil etmektedir. Bu noktada ayrıca wifi ağına bağlanacağınız cihazın 5G desteğine sahip olması önem arz etmektedir. Sizlerde kablosuz bağlantınızı hızlandırmak ve ölçmek adına özetlediğimiz çalışmaya göz gezdirebilir, fikir sahibi olabilirsiniz.

gun-web-portal-kücük

Paylaş Facebook Twitter E-Mail Whatsapp