WEB SİTELERİ İÇİN SEO NEDEN ÖNEMLİDİR?

WEB SİTELERİ İÇİN SEO NEDEN ÖNEMLİDİR?

Bilindiği üzere Web Siteleri için SEO büyük önem taşıyor. Çünkü bu önemli kriter yerine getirilmeden başta Google olmak üzere tüm arama motorlarında sıralama almak mümkün değil.

Bunun başlıca nedeni arama motorlarının web sitelerini kaliteli içerik oluşturmaları noktasında zorlamak ve ziyaretçi açısından kaliteli içeriklere ulaşılmasını sağlamaktadır. Dolayısıyla özgün ve kaliteli içerikler yerine kopya içerikler ya da web sayfanızda kopya yazılım kullanılması spama düşülmesine yol açıyor. Web sayfasının spam site durumuna düşmesi ise arama motorlarının sıralamalarda listelerine gerilere düşülmesine veya daha da kötü olanı arama listelerinden tamamen çıkarılmanız anlamına geliyor.

SEO Nedir?

İsterseniz öncelikle SEO nedir sorusunun yanıtını kısaca aktararak konumuza devam edelim. İngilizce karşılığı “Search Engine Optimization” kelimelerinin baş harflerinden oluşan Seo genel anlamda kopya içerik, kopya yazılım veya kopya görsel yayınlamamak olarak kabul edilebilir. Sözgelimi farklı bir sitede bulunan bir makalenin kopyalanarak kendi sayfanızda yayınlanması bu kritere göre suç teşkil eder ve arama motoru tarafından spam site sayılmasına yol açıyor. İzninizle bu noktada kısa bir hatırlatma yaparak konumuza devam edelim. Search Engin Optimization çerçevesinde firmamızdan profesyonel destek alabilir ve sayfanızın bu kriterlere göre şekillenmesini sağlayabilirsiniz. Çünkü bu kurullar bütününü sağlayan internet siteleri ilk sayfalara doğru çıkıyor ve bu her anlamda büyük avantajları beraberinde getiriyor.

SEO Uyumlu İçerik Büyük Önem Taşıyor

Elbette bu önemli kriterin en hayati bölümünü hiç kuşkusuz SEO uyumlu içerik bölümü oluşturuyor. Örneğin web sayfanızda yer alan makalelerinizin, resimlerinizin veya videolarınızın tamamen sitenizin özgün yayınlarından oluşması kaliteli bir içerik oluşturduğunuz anlamını taşıyor. Bu kriterler yerine getirildiğinde tüm arama motorları sitenizi indexlerken içeriklerinizi kontrol ederek görüyor ve sayfanızı değerli bularak ziyaretçilerine öncelikli olarak takdim ediyor. İşte bu arama motorunun en önemli ve ilk sayfada yer almanıza yarayabilir.

Dolayısıyla ilk sayfalara çıkarak gerek ticari anlamda gerekse tanıtımınız açısından büyük avantaj yakalamanız mümkündür denilebilir. Çünkü internet ziyaretçisi aradığı bir ürünü veya hizmeti en fazla 3 sayfaya kadar araştırma yapıyor. Genellikle bu ilk sayfalarda aradığını bulan ziyaretçi için daha gerideki sayfaları araştırmak gereksiz hale geldiğinden ilk sayfalarda yer almayan web siteleri satış veya tanıtım imkânından yoksun kalıyor.

seo-hizmeti

SEO Uyumlu Site Her Yönüyle Talepleri Karşılamalıdır

Her ne kadar Search Engin Optimization kriterlerinin büyük bölümü içerikle ilgili olsa da SEO uyumlu site kavramının tam olarak yakalanması şarttır. İçerik anlamında kriterler yakalandıktan sonra bir bu kez yazılım ve uygulamalarınızda optimizasyon gerekecektir. Örnek vermek gerekirse sitenizin ilk vizyonunu oluşturan Tema, JavaScript uygulamaları ve diğer aktif programların lisanslı ve orijinal uygulamalar olması kriterleri tamamen sağladığınız anlamını taşıyor. Web siteleri için Seo neden önemlidir sorusunun yanıtını aradığımız yazımız umarız faydalı olmuştur.

Lütfen konuyla ilgili olarak sormak veya bilmek istediklerinizi bu alanda uzman firmamızın yetkililerine aktarınız. SEO gereksinimleriniz çerçevesinde sizlere sağlayacağımız destekten büyük memnuniyet duyacağımızı düşünüyoruz. Ayrıca firmamızdan Web Tasarım konusunda profesyonel destek alabileceğinizi lütfen unutmayınız.

Esenlikler diliyoruz.

gun-web-portal-kücük

Paylaş Facebook Twitter E-Mail Whatsapp