SSL SERTİFİKASI NASIL ALINIR?

SSL SERTİFİKASI NASIL ALINIR?

Bilindiği gibi artık internet üzerinden yapılan alışverişler fiziki alışverişlerin çok üzerine geçmiş durumda.

Eğer sizler de siteniz için SSL sertifikası nasıl alınır araştırması yapıyorsanız web sayfamız doğru adres. Çünkü başta e-ticaret siteleri olmak üzere profesyonel tasarımlar yapıyoruz ve hizmetlerimiz arasında SSL sertifikası tedariki de bulunuyor. Tek yapmanız gereken, web sayfamızda yer alan iletişim seçenekleri üzerinden firmamıza ulaşmak olacaktır. Sonrasında adım adım ilerleyen süreç kısa zamanda neticeleniyor ve siteniz güvenlik anlamında gereksinimleri karşılar duruma geliyor. Peki, bu sertifika neden önemli, isterseniz konumuzun detaylarına geçmeden önce bu önemli algoritmayı biraz daha yakından tanıyalım.

SSL Sertifikası Kötü Amaçlı Yazılımlardan Sitenizi Koruyor

Özellikle e-ticaret sistemi üzerinden satış gerçekleştiren veya hizmet sunumu yapan web sayfaları bilindiği üzere kredi kartı gibi ödeme yöntemleri ile kazanç sağlıyorlar. Dolayısıyla SSL Sertifikası keyfiyetten çok daha öte zorunluluktur diyebiliriz. Çünkü kötü amaçlı yazılımlar müşterilerinize ait hayati öneme sahip hassas bilgileri ele geçirebilir ve bu bilgiler üzerinden mağduriyetler oluşturabilirler. Sözgelimi ödeme gerçekleştiren müşterinin kredi kartı veya banka kartının şifreleri kötü niyetli kişilerin eline geçebilir. Daha da kötüsü web sayfanızın bu kötü niyetli girişimleri desteklediği müşteriler tarafından düşünülebilir. Buradan hareketle eğer henüz SSL sertifikası bu konuda acele etmenizi tavsiye ediyoruz.

Üstelik arama motorları bu sertifikayı yazılım içerisinde göremediklerinde daha en başından ziyaretçinizi uyararak sitenizin güvenliği olmadığını bildiriyor. Bu uyarıyı görecek her potansiyel müşterinin doğal olarak sitenize giriş yapmaktan çekineceğini ve alışveriş yapmayacağını ön görebiliriz. Bu nedenle SSL sertifikası olmadan ticari faaliyetlerinizi verimli şekilde sürdürmeniz çok zor bir ihtimaldir.

ssl sertifikası

Web Site Güvenliği Önceliğiniz Olmalıdır

Sonuç itibariyle web site güvenliği her şeyin önünde geliyor ve sertifika kurulduktan sonra artık çok daha güven içerisinde ticaretinize yön verebiliyorsunuz. İsterseniz bu noktada firmamızı aramanızın ardından nasıl bir süreç izlendiğini ve teknik anlamda nasıl bir hizmet sunduğumuzu aktarmaya çalışalım. Burada hemen bir ayrıntının altını çizelim. Ayrıca bu sertifika site ve alan adını ayrı ayrı koruma altına alan bir algoritmadır. Bir başka değişle farklı amaçlara yönelik birkaç sertifika çeşidi bulunduğunu ifade edebiliriz. Dilerseniz sertifika çeşitlerini amaçlarına göre maddeler halinde sıralayalım;

  • Standart DV- SSL genellikle blog siteleri ve bireysel Web siteleri açısından yeterli bir sertifika türüdür. Hızlı bir kurulum ile çok çabuk elde edilebilir
  • OV- SSL kurumsal yapısı bulunan şirketler ve e-ticaret siteleri en uygun sertifika tipidir
  • EV-SSL daha üst düzeyde güvenlik gerektiren ve arama motorları tarafından güvenli site logosu eklenmesine yarayan bir sertifika türüdür. Ayrıca EV SSL kullanan sitelerin arama motoru adres çubuğunda yeşil kilit logosu önemli bir prestij sağlar
  • Wildcard SSL en üst düzey güvenlik sertifikasıdır ve site ile alan adının yanı sıra subdomain ile birlikte çok sayıda sitenin aynı anda korunması görevini üstleniyor. Dolayısıyla birden fazla web sayfası ile birlikte domain koruması sağlayan WildCard SSL maksimum güvenlik bariyerini oluşturuyor.

Firmamızdan temin edilen Hosting (Barındırma) ve SSL Sertifikaları Cloudflare altyapısında güvenle korunmakta ve anlık olarak izlenmektedir.

Lütfen SSL sertifikası nasıl alınır noktasında sormak ya da bilmek istediğiniz her konuda firmamızı aramaktan çekinmeyiniz. Yüksek güvenlikli ve mobil uyumlu Web Tasarım çalışmalarımız ve SSL Sertifikası temini için iletişim linkinden firmamıza ulaşabilirsiniz. Web Sitenizin güvenliği bizim önceliğimizdir.

Esen kalınız...

gun-web-portal-kücük

Paylaş Facebook Twitter E-Mail Whatsapp