TÜRKİYE'NİN 4. GSM OPERATÖRÜ NETGSM

TÜRKİYE'NİN 4. GSM OPERATÖRÜ NETGSM

NETGSM, Türkiye'nin dördüncü GSM operatörü olmak ve Turkcell, Turk Telekom, Vodafone gibi devlerle yarışmak için abone kaydına başladı.

Ülkemizde faaliyet gösteren Turkcell, Turk Telekom ve Vodafone gibi operatörlere bir yenisi daha ekleniyor. Gelen bilgilere göre Ankara merkezli NETGSM, söz konusu alanda faaliyet göstermek için çalışmalara başlamış durumda.

Dördüncü operatör olmak için kolları sıvamıştı

BTK‘dan 2009’da aldığı haberleşme altyapı lisanslarıyla ülkemizde hizmet veren yeni GSM operatörü, yakın bir zamanda Türkiye’nin dördüncü GSM operatörü olarak hizmet vermeye başlayacaklarını açıkladı. Bunun için bir diğer yerli şirket Turkcell ile ortak çalışan firma, 2022’nin Mart ayına kadar kendi kendi altyapılarını hazır edeceklerini açıkladı.

netgsm 510'lu hatlar

Aldıkları lisans doğrultusunda “0510 22X XXXX” hizmet vermeye hazırlanan NETGSM, dev operatörler ile doğrudan rekabet içerisinde olacak. Yapılan açıklamaya göre, sadece baz istasyonlarında bir ortaklık içerisinde olan şirket, kalan her konu için kendi altyapısını kullanacak.

Katma değere sahip kampanyalar ile fark yaratmaya hazır olduklarını belirten şirket yetkililleri, böylelikle rekabetçi fiyat politikalarına sahip olacaklarının da sinyalini verdi. Mevcut Turkcell, Turk Telekom ve Vodafone kullanıcılarının yeni GSM operatörüne ne kadar ilgi göstereceği ise şu an için merak konusu.

Türkiye’deki operatörlerin pazar payı ne kadar?

BTK tarafından açıklanan verilere göre, Türkiye’de 82 milyon 128 bin 104 adet GSM abonesi mevcut. Bunlardan en baskın olanı yüzde 40.7 ile Turkcell olurken, ikinci sırada ise yüzde 31.1 ile Vodafone geliyor. Üçüncü sırada ise yüzde 28.2 pazar payı bulunan Türk Telekom var.

Bu veriler doğrultusunda yeni operatör nasıl bir strateji kullanacak bilinmiyor. Yine de sınırlı sayıda şirketin hizmet verebildiği bu alanda rekabete girebilmek bile başlı başına bir başarı olarak kabul ediliyor. Şirketin hizmet fiyatlarının ne olacağı ise ne yazık ki gizemini koruyor.

netgsm toplu sms hizmeti

NETGSM Kimdir?

NetGSM kendisini şöyle anlatıyor:

"Netgsm 2009'da başladığında; gelişmiş ve gelişmekte olan ülkeler tamamen değişimi gerçekleştirmiş ancak Türkiye'de hala IP tabanlı yeni nesil iletişim hizmetleri veren bir firma yoktu.

Bugüne geldiğimizde ise Netgsm ailesi olarak 180.000'den fazla abonemize ve iletişim sektörünün tüm iletişim ihtiyaçlarını tek panelde toplayarak hizmet veriyoruz.

Çözüm odaklı destek birimi, kullanıcı dostu, avantajlı fiyatlar, ara yüzü ve tüm hizmetler tek panel tek fatura ile abonelerimiz eski ve çözüm karmaşasında kalan eski operatörlerini bırakarak ailemize katıldılar.

Zahmetsiz, tutarlı ve pürüzsüz deneyimler yaratarak Netgsm işletmelerin iletişim ihtiyaçları için burada."

gun-web-portal-kücük

Paylaş Facebook Twitter E-Mail Whatsapp