10 FANTASTİK TEKNOLOJİ ÜRÜNÜ

10 FANTASTİK TEKNOLOJİ ÜRÜNÜ

Küreselleşen dünya koşullarına ayak uydurabilmenin en önemli koşulu, şüphesiz yeni teknolojilerden haberdar olmak ve etkin bir şekilde kullanmaktır.

Bize vakit kazandıran, yaşamımızı kolaylaştıran teknoloji ürünleri, gün geçtikçe değişmekte ve gelişmektedir. Şimdi son teknoloji ürünlerine göz atalım:

Yeni Nesil Teknoloji Ürünleri

Güneş enerjisinden faydalanan yazıcı: son yıllarda ortaya çıkan bu son teknoloji ürünü, güneş enerjisinden faydalanarak kullandığımız kâğıtları bronzlaştırmakta üstelik bu muazzam ürün için elektrik, mürekkep veya kartuş kullanılmamaktadır.

Manyetik Dumbbelllar: Tamamen orijinal tasarım Manyetik Dumbbeller, dirsek üzerine bağlanabilir, farklı ölçülere göre ayarlanabilir yapıda ve oldukça kullanışlıdır. Kolayca taşınabilecek bu son teknoloji ürünü oldukça ilgi çekici görülmekte ve tercih edilmektedir.

Nike Hyperdunk +: Ayakkabı tabanında bulunan basınç sayesinde, sporcuların yürüdüğü mesafeyi, attığı adımı dahi görebilmek mümkündür. Genelde basketbolcuların tercih etmekte olduğu ayakkabı, her sporcu için uygun olabilmektedir.

nike-hyperdunk

Kol bantlı kumanda: kola bağlanan bu bandın içerisinde EEG sensorları yer almakta ve bu sensörler sayesinde, kol hareketleri esnasında kaslardan geçen elektrik tespit edilmektedir.

Kâğıt uçak uçurucular: En modern teknolojik ürünlerden olan bu eşsiz alet, 2 yıllık detaylı bir çalışmanın ardından sonuçlanmış, kablosuz yapılan bağlantılarla artık telefondan uçurtma uçurmak mümkün hale gelmiştir.

Hava durumu tahmininde bulunan şemsiye: varlığına inanamayacağınız bir başka teknolojik ürün daha, üzerinde taşıdığı mavi sensorları sayesinde kullanıcılar tarafından kolayca kontrol edilmekte ve hava durumu ile ilgili bilgiler vermektedir.

Sipariş veren çöp kutuları: adeta büyülü çöp tenekesi, Rose ve arkadaşları tarafından geliştirilmiş, içerisine yerleştirilen kamera sayesinde ürün ihtiyaçlarına göre kullanıcılara “yeşil çay ister misiniz?, süt ister misiniz?” gibi tavsiyelerde bulunmaktadır.

Selfie drone: son dönemlerde oldukça ilgi gören bir ürün daha, ürün oldukça basit bir yapısı ile herkesin kullanımına uygun bir şekilde tasarlanmıştır. Ayrıca bu son teknoloji ürün, kullanıcıların yüzünü tanımakta ve istediği fotoğrafları çekebilmektedir.

Yediğiniz ürünler konusunda uyaran çatal: teknolojik ürünler arasında belki de en ilgi çekeni, bu muazzam teknoloji ürünü, kullanıcıların ne kadar sürede yemek yediğini, porsiyonlar arasında geçirdiği zamanı ölçmekte ve bu konuda kullanıcılara bir takım uyarılar vermektedir.

Kendi kendilerini park edebilen terlikler: kulağa hoş gelen son teknoloji ürünü, günümüzde yalnızca Japonya’da bulunan ProPILOT Park Ryokan ismindeki otelinde bulunmaktadır. Bu terlikler yalnızca otel içerinde kullanılmaktadır.

gun-web-portal-kücük

Paylaş Facebook Twitter E-Mail Whatsapp