WEB HOSTING ve WORDPRESS HOSTING ARASINDAKİ FARKLAR

WEB HOSTING ve WORDPRESS HOSTING ARASINDAKİ FARKLAR

Genel olarak, sitenizi WordPress ile başarılı kılmak için özel bir WordPress hosting ihtiyacınız yoktur.

Birçok şirket, WordPress kullanıcılarına düzenli paylaşım planları satar. Bununla birlikte, bu paketler genellikle web sitenizin işlevselliğini uzun vadede iyileştirmeye yardımcı olabilecek faydalı özellikler içerir.

Bu makale, iki tür hostinge de bakmanıza ve WordPress siteniz için hangi seçeneğin uygun olduğuna karar vermenize yardımcı olacaktır.

O halde, içeriğimize devam edelim...

Web Hosting Nedir?

Web Hosting Çevrimiçi maddeleri depolamak için korumalı bir yer sağlar. Sitenizi oluşturan tüm kodlar, resimler, kayıtlar ve metinler bir yere kaldırılmalıdır.

İstikrarlı bir bilgisayarlı arşiv olmadan, hiçbirimiz web'deki içeriğe güvenilir bir şekilde ulaşamazdık. Sonuç olarak, hosting, büyük işletmelerden küçük kişisel hesaplara kadar herkese çevrimiçi bir varlık sunmanın en önemli parçalarından biri haline geldi.

web hosting

Web hosting, müşterilerin içeriği site dışında depolamasına izin vererek, mahalle stoklama maliyetleriyle ilgili gerçek izlenimi azaltır. Ayrıca, güvenlik ve destek için yedeklemeler gibi yerleşik avantajlarla gerçekten kalıcı bir web varlığı oluşturmayı da kolaylaştırır. Web hosting, bir bilgisayar veya sunucu kullanılarak yerel olarak çalışır, ancak bulut tabanlı dış tedarikçiler düzenli olarak kullanılır. Hosting hizmetleri aramaya başladığınızda, dikkate alabileceğiniz çeşitli ücretsiz ve ücretli seçenekler bulabilmelisiniz.

WordPress Hosting Nedir?

En basit anlamıyla, WordPress Hosting, WordPress yürütme ve güvenlik ön koşullarınızı daha iyi karşılamak için yükseltilmiş bir hosting’dir. Genellikle WordPress'i kullanmaya başlamanıza yardımcı olmak için Tek Tıkla WordPress kurulumunu da içerir.

Ayrıca, AccuWeb WordPress Hosting gibi bazı WordPress ana bilgisayarları, WordPress yazılımlarını gerektiği gibi otomatik olarak güncelleyecektir.

Web Hosting ve WordPress Hosting Karşılaştırması

Sunucu yapılandırması, WordPress hosting ve standart web hosting ile doğrudan çelişir. WordPress hosting planları genellikle platform için optimize edilmiş kaynaklar sağlar. Örneğin, bir web barındırıcısı, PHP 7 ve üstü için PHP depolaması gibi özelliklerin reklamını yapabilir.

WordPress hosting, sitenizin beklendiği gibi çalışmasını sağlamak için düzenli olarak ekstra değerli yardım türleri sunar. Örneğin, planlar programlanmış yenilemeleri, konulara veya modüllere kabulü, tek bir tıklama girişini içerebilir ve oradan sınır gökyüzüdür. Ancak, özellikle yönetilen WordPress hostingyı seçerseniz, bu ek ücretlerin normal fiyata yansıtılacağını lütfen unutmayın.

Temel web hosting, WordPress sitenizi gizli tutmak için yeterlidir. Plan ayrıca performans ayarlama, gelişmiş güvenlik ve ücretsiz SSL sertifikaları gibi faydalı özellikleri de içerebilir. Ancak, alternatiflerin sunduğu WordPress'e özgü avantajları kaçıracaksınız.

WordPress Hosting Avantajları

Verim

Her yazılımın, yazılımın verimliliğini belirleyen sistem gereksinimleri vardır. Bu arka plana karşı, WordPress hosting, donanımınızın, bellenimin ve programlama yapılandırmalarınızın uygun olduğunu ve yetkin bir şekilde çalıştığını garanti eder.

Uyumlu bir sistem, herhangi bir performans sorunu olmadan sistemi dondurur. Bununla birlikte, çerçevenin beklendiği gibi çalışmadığını varsayarsak, barındırılan site çökebilir veya kısa bir süreliğine yetersiz kalabilir. Web sitenizin izinlerini ve ziyaretçinin deneyimini ciddi şekilde etkileyebilir.

WordPress önceden yüklenmiştir

WordPress önceden yüklendiğinde, sunucunuza CMS'yi indirmek ve kurmak için zaman harcamanıza gerek kalmaz. Bunun yerine tek yapmanız gereken bir plan satın almak ve web sitenizi geliştirmeye başlamak. Zaman kazandırır ve uyumluluk sorunları hakkında endişelenmenize gerek yoktur.

wordpress hosting

Otomatik WordPress Güncellemeleri

WordPress hosting’in bir diğer önemli avantajı da otomatik WordPress güncellemeleridir. Yayınlanan her güncelleme, birçok iyileştirme ve hata düzeltmesi içerir. WordPress hosting örneğiniz güncel değilse, yalnızca bu önemli iyileştirmeleri ve hata düzeltmelerini kaybetmekle kalmaz, aynı zamanda dış güvenlik tehditlerine karşı daha savunmasız olursunuz. WP hosting'in otomatik güncelleme özelliği bu konuda korunmanızı sağlar. Barındırdığınız web sitesi, WordPress'in yeni sürümüyle uyumlu olmayabilir. Bu senaryo çok nadirdir, ancak devam eder. Bu gibi durumlarda, yalnızca anahtar otomatik güncellemeleri devre dışı bırakır.

Bulut tabanlı hosting

WordPress hosting planlarının en büyük avantajlarından biri, hosting’in bulut tabanlı olmasıdır. Kısacası, bulut hosting’in faydaları WordPress hosting kademeli olarak aktarılır. Bu avantajlar, tek bir arıza noktası olmadığından, düğmeye basılarak ölçeklenebilirliği ve yüksek güvenilirliği içerir.

Mükemmel güvenlik ve yedekleme

WordPress hosting planları, birinci sınıf web sitesi güvenliği ve yedekleme araçlarını içerebilir. Bunlardan biri CodeGuard'dır. Acil bir durumda yeterli kurtarma noktasına sahip olduğunuzdan emin olmak için web sitenizi düzenli olarak otomatik olarak yedekler. WP hostingda bulunan başka bir araç SiteLock'tur. Yazılım, web sitenizi kötü amaçlı yazılım ve güvenlik tehditlerine karşı düzenli olarak izler ve gerekli önlemleri almanız için sizi bilgilendirir. SiteLock, bir karşılaşma durumunda güvenlik tehditlerine otomatik olarak yanıt verecek şekilde de yapılandırılabilir.

Yönetilen Hizmetler

Bir diğer çok yararlı avantaj, yönetilen hizmetlerin entegrasyonudur. Yani, WP hosting ekibi tüm web sitesi bakım görevlerini üstlenir. Yönetilen hizmetler olmadan, web sitesi operatörü olarak, kaynak yoğun WordPress'in korunmasından siz sorumlusunuz.

Yönetilen hizmetler, CPU, RAM ve depolama alanı gibi hosting kaynaklarının ölçeklenebilirliği gibi çeşitli etkinlikleri içerir. Web siteniz büyüdükçe, gelen trafiğin yükünü işlemek için daha fazla hosting kaynağına ihtiyacınız olacak. Yönetilen ekiplerin ayrıntılar hakkında endişelenmeden yapması kolaydır.

gun-web-portal-kücük

Paylaş Facebook Twitter E-Mail Whatsapp