ÜCRETSİZ RESİM KÜTÜPHANELERİ

ÜCRETSİZ RESİM KÜTÜPHANELERİ

Web Sitesi sahipleri için en zorlu süreçlerden bir tanesi de, sayfalarda veya makalelerde kullanılabilecek uygun ve iyi çözünürlükte ücretsiz resim ve görsellere ulaşabilmek.

Doğrudan Google görsellerde arama yapıp çıkan resmi projelerimizde kullanmak da çok riskli. Çünkü o kullandığınız görsel lisanslı olabilir ve hukuki bir yaptırımla karşı karşıya kalabilirsiniz.

Google'da yapılacak basit bir arama ile görsel/resim ihtiyacını karşılayacak ücretsiz resim kütüphaneleri bulmak oldukça kolay.

Google Görseller Sekmesinde Bulduğunuz Resimleri Kullanmayın

Google'da görseller sekmesinde ya da herhangi bir web sitesinde beğendiğiniz, sağ tıklayıp kolayca indirebileceğiniz bir görseli ticari web sitenize eklediğiniz zaman lisans ihlali nedeniyle hukuki yaptırımlarla karşı karşıya kalabilirsiniz.

Lisans durumundan emin olmadığınız bir görseli sitenize ekleyerek risk almak yerine, milyonlarca görseli ücretsiz sunan bu kütüphanelerden faydalanmanız çok daha mantıklı olacaktır.

CC0 Lisansına Sahip Ücretsiz Resim ve Görselleri Kullanın

Bilinirlik sırasına göre aşağıda CC0 resim kütüphanelerini sizler için sıralamaya çalıştık.

Bu kütüphanelerde bulunan lisans modeli, CC0 (creative common zero) olarak bilinen, görselin sahibi tarafından hiç bir hak talep edilmeyen, bireysel ve ticari projelerde dilediğinizce kullanabileceğiniz görselleri içeriyor.

1- PIXABAY

Pixabay, en zengin görsel sayısıyla ve Türkçe aramayı desteklemesi sebebiyle listemizin 1. sırasında. Adres: https://pixabay.com/tr/

pixabay

2- UNSPLASH

Unsplash en yüksek çözünürlükte, oldukça yaratıcı görsellerin bulunması nedeniyle listemizin 2. sırasında. Adres: https://unsplash.com

unsplash

3- PEXELS

Ücretsiz Resim Kütüphaneleri arasında kaliteli seçeneklerden bir diğeri PEXELS.

Adres: https://www.pexels.com/tr-tr

pexels

4- STOCKSNAP

Galeri zenginliği ve resim kalitesi bakımından iyi bir seçenek StockSnap.

Adres: https://stocksnap.io

stocksnap

5- PICKUP IMAGE

Adres: https://pickupimage.com

pickup image

6- SKITTERPHOTO

Adres: https://skitterphoto.com

skitter photo

7- LIBRESHOT

Adres: https://libreshot.com

libreshot

GÜN WEB PORTAL TASARIMLARI VE GÖRSELLER

Tasarım Galerimizde inceleyebileceğiniz tüm web tasarımlarımızda kullanılan görseller ücretsiz CC0 lisanslıdır. Gün Web Portal aracılığı ile oluşturulan web sitelerinde, görsellerin lisansı ile ilgili sorun yaşamayacaksınız.

Ama yine de, oluşturduğumuz web siteleri hakkında, siz değerli müşterilerimize bir kaç önerimiz olacak;

  • Kurumsal veya kişisel tüm web sitelerinde ideal olan, kendi işletmenize yani kendinize ait olan görselleri kullanmaktır. Bu sayede hem web siteleriniz daha gerçekçi, samimi ve özgün olacaktır. Bu amaçla, web sitelerinizin tasarı sürecinde, sizden gelecek görselleri kullanmayı tercih ediyoruz.
  • Kullanılacak görsellerin sayfalarınızda daha iyi görünmesi, öncelikle resim kalitesine (çözünürlük) ve en-boy oranına bağlıdır. Gün Web Portal Tasarımları, web sayfalarının aşırı yüklenmesini ve geç açılmasını engellemek için, otomatik olarak görselleri yeniden boyutlandırma özelliğine sahiptir.

Yine de, destekleyici görsellere ihtiyaç duyulduğunda, yukarıda listelediğimiz ücretsiz resim kütüphanelerinden de faydalanmak mümkün.

Hızlı, responsive, şık ve kolay kullanıcı/yönetici ara yüzleri ile etkili kurumsal web siteleri sahibi olmak için bizimle iletişim kurabilirsiniz.

Saygılarımızla,

gun-web-portal-kücük

Paylaş Facebook Twitter E-Mail Whatsapp