WEB SİTELERİNİN MOBİL UYUMU

WEB SİTELERİNİN MOBİL UYUMU

Web sitelerinin mobil uyumu sizce de oldukça önemli bir konu değil mi?

Siz cevaplamadan biz söyleyelim: Evet, aslında oldukça önemli.

Bu yazımızda sizlerle beraber web sitelerinin mobil cihazlara uyumunun öneminden bahsedeceğiz.

Gelin isterseniz lafı fazla uzatmadan konuya geçelim.

Herkesin dediği gibi devir internet devri. Özellikle gün geçtikçe hızla büyüyen bu internet ortamında bulunan Web Sitelerinin sayısı da giderek artmakta. Birçok konuda ve tasarımda farklı amaçlar güdülen web siteleri ortaya çıkmaya başladı. Ayrıca, günümüzde mobil cihaz kullanıcıları da arttı. Bu kadar fazla analizden sonra aslında kafanızda bazı şeyler şekillenmeye başlamıştır ama gelin biz biraz daha konuyu açalım.

mobil uyum-1

Web Siteleri Neden Mobile Uyumlu Olmalı?

Az önce sizlere de yukarıda bahsettiğimiz gibi mobil kullanıcı sayısı hızla artmakta. Yani işin açıkçası mobil kullanıcıları için güzel bir tasarım yapmanız, onları sitenize girmeye ve alışveriş yapmaya davet edecektir. Özellikle E-ticaret ve içerik üreten haber, magazin gibi web siteleri için mobile uyumluluk oldukça önem arz etmektedir. Mobil cihazlara uyumlu web siteleri, tasarımın yanı sıra SEO konusunda da rakip sitelerden bir adım öndedir.

Web Sitelerinin Mobil Uyumu Nasıl Sağlanır?

Eğer sizlerde mobil cihazlara uyumlu bir web sitesi yapmak veya daha önceden var olan bir web sitesini mobile uyumlu hale getirmek istiyorsanız, sizlere aşağıda vereceğimiz özelliklere sahip olmasına özen göstermenizi tavsiye ederiz.

• Basit Tasarımı Olmalı..!

İnternet sitenizin mobil tasarımı karmaşık bir yapıya sahip olmamalıdır. Tam aksine aslında basit ve sade bir tasarıma sahip olursa kullanıcıları tarafından beğenilecektir. Web sitenizi ziyaret eden misafirlerin aradığı bilgi veya ürüne birkaç tıkla ulaşabilecekleri bir tasarim kullanışlı olacaktır.

• Kullanışlı Olmalı..!

Sitenizde gereksiz sayfalara, görsellere ve detaylara yer vermeyiz. Özellikle mobil uyumlu bir web site hazırlamak istiyorsanız kullanışlı bir site ortaya koymalısınız.

• Özel Bir Tasarıma Sahip Olmalı..!

Kalitesiz, karmaşık ve içi içe girmiş yazı ve görselleri içeren bir tasarımı kimse tekrar ziyaret etmek istemez. Amaç sitenizin yeni ziyaretçilerini arttırmak olduğu kadar, daha önceki ziyaretçilerin tekrar gelmesini de sağlamak olmalıdır. İşte tam da bu yüzden, web sitenizin hem masaüstü hem de mobil görünümü ziyaretçilerinize keyif verecek ve işlerini kolaylaştıracak şekilde uyumlu olmalıdır.

mobil uyum-2

Web Sitelerinin Mobil Uyumu konusunun önemini farkındayız.

GÜN WEB PORTAL olarak, Tasarım Galerimizde görebileceğiniz tüm tasarımlarımızın mobil uyumunu garanti ediyoruz.

Mobil cihaz ve SEO Uyumlu Web sitelerinizin tasarımı, hızlı ve güvenli Hosting Sistemimiz ve sürekli destek sağlayan profesyonel ekibimizle sizi en hızlı ve uygun koşullarla internete taşımak konusunda hizmetinizdeyiz.

Mobil Cihaz ve SEO uyumlu Web site tasarımı, Hosting ve SSL Sertifikası temini ile ilgili her türlü soru ve talepleriniz için lütfen Bize Ulaşın.

Konu ile ilgili olarak aşağıdaki yazılarımızı da okumak isteyebilirsiniz:

ETKİLİ BİR WEB SİTESİ İÇİN 5 ALTIN KURAL

WEB SİTELERİ İÇİN SEO NEDEN ÖNEMLİDİR?

SİTE HIZI NEDEN ÖNEMLİDİR?

gun-web-portal-kücük

Paylaş Facebook Twitter E-Mail Whatsapp