ETKİLİ KURUMSAL WEB SİTELERİ

ETKİLİ KURUMSAL WEB SİTELERİ

Özel hayat veya iş hayatımızın büyük bir kısmını düzenlediğimiz internet dünyası, eğer iş yeri sahibi biriysek, ticari başarımızın da kilit taşlarından biri haline geldi.

Hizmet, ürün veya amacımızı internet üzerinden en fazla sayıda kişiye tanıtmak için tam anlamıyla etkili kurumsal web siteleri tasarlamak ve yayınlamak, rekabette sizi ön plana çıkartacaktır.

İster kişisel bir blog, ister kurumsal bir web sitesi sahibi olun, kendi yöneteceğiniz, alt yapısı sağlam, tasarımı basit ama etkili bir web sitesi, doğru kişilere, doğru zamanda kolayca ulaşmanızı sağlayan kestirme bir yol gibidir.

baklavacı

İşlevsel ve Etkili Kurumsal Web Siteleri

Yukarıda et ürünleri, çiğ köfte ve erkek kuaförü gibi birbirinden farklı ürün ve hizmet sunan örnek web site tasarımlarından görseller görebilirsiniz.

Web sitenizin, bu görsellerdeki örnekler gibi lokal işletmeler için daha dar bir alanda faaliyetleri bildirmek için tasarlanması ve planlanması mümkün.

Etkili Kurumsal Web Siteleri, işlevsel olarak adlandırılabilmek için bazı kriterleri mutlaka sağlamak zorundadır;

1- Web Siteniz Erişilebilir Olmalıdır;

Sık ve belirsiz bir şekilde hosting altyapısına bağlı olarak kesintiye uğrayan, istenildiği zaman ulaşılamayan bir web sitesi, kurumsal web sitesi olmaktan uzaklaşacak ve artık kullanıcıların, ziyaretçilerin veya potansiyel müşterilerinizin gözünden düşecektir. Amaç, yeni müşteriler edinmek kadar, eski müşterilerin de sürekliliğini sağlamaksa, web siteniz her zaman aktif ve erişilebilir olmalıdır.

GÜN WEB PORTAL HİZMETLERİ ile hazırlanan kurumsal web siteleri, CDN teknolojisi ile güvenli ve sürekli bir şekilde yayında olacaktır.

çok-amaçlı

2- Web Siteniz Hızlı Olmalıdır;

Daha önceki yazılarımızda web site açılış hızının ne kadar etkili olduğunu anlatmaya çalışmıştık. (Konu ile ilgili SİTE HIZI NEDEN ÖNEMLİDİR? başlıklı yazımızı okuyabilirsiniz.

Yapılan araştırmalar, arama motorlarındaki sonuçları tıklayan kişilerin, site açılışı 3 saniyeden fazla olması durumunda, farklı bir siteye yönlendiklerini gösteriyor. Yani web siteniz ile müşteriye 3 saniye içinde cevap vermezseniz, mutlaka farklı bir site ile devam edecektir. Bu farklı site de çok büyük olasılıkla hizmet anlamında bir rakibinizin web sitesi olacaktır.

GÜN WEB PORTAL HİZMETLERİ ile hazırlanan kurumsal web siteleri, bulut teknolojisi ile hız konusunda oldukça iddialıdır. Tüm tasarımlarımız hız testlerinden başarı ile çıkmaya devam ediyorlar. (Kendi web sitenizin hız testi sonuçlarını BURADAN kontrol edebilirsiniz.

3- Web Siteniz Mobil Uyumlu Olmalıdır;

Günümüzde web site ziyaretlerinin büyük çoğunluğu akıllı telefon ve tabletler gibi mobil cihazlar üzerinden gerçekleşiyor ve bu oran her geçen gün daha da artıyor.

Erişilebilir, hızlı bir web siteniz de olsa, mobil uyum sorunu yaşıyor ve masaüstü bilgisayarlardaki etkisi, mobil görüntülenmede aynı keyfi vermiyorsa rekabette geri kalmışsınız demektir.

Web sitelerinin mobil uyumu, başta Google olmak üzere tüm arama motorları için sitenin sıralamasını etkileyen önemli bir faktör olarak kabul ediliyor.

GÜN WEB PORTAL HİZMETLERİ tarafından sunulan tüm tasarımların mobil uyumu son derece yüksektir.

Konu ile ilgili olarak WEB SİTELERİNİN MOBİL UYUMU başlıklı yazımı da okuyabilirsiniz.

anaokulu-kreş

4- Web Siteniz Güvenli Bağlantı Sağlamalıdır;

Arama motorları için güvenli bağlantı (SSL) sıralamayı etkileyen bir diğer önemli kriter. Google çok kısa bir süre önce, arama sonuçlarında SSL bağlantısı sağlayan web sitelerine öncelik tanıyacağını duyurmuştu. Rekabetin gerisinde kalmamak, müşterilere güven telkin etmek ve arama sonuçlarında daha üst sıralarda görüntülenmek için SSL bağlantısı gerçekten önemli.

5- Web Sitenizin Tasarımı Basit Ama Etkili Olmalıdır;

Pek çok yazılım, görsel, video vb. içerik barındıran web siteleri ziyaretçileri etkilemekten çok, bir kafa karışıklığı yaratacaktır. Ziyaretçiniz, web sitenizde aradığı cevaba en kısa sürede ulaşmak, bunu yaparken de istemediği videoları, görüntüleri izlemekten kaçınmak isterler.

Ayrıca bu tür eklentiler web sitenizin yüklenme hızını da olumsuz etkileyecektir.

GÜN WEB PORTAL HİZMETLERİ web site tasarımları sade ama şık görünümleri ile, müşterilerinize etkileyici bir deneyim yaşatır. Foto Galeri veya Video Galeri gibi ek özellikleri, kullanımı oldukça kolay modüllerimiz aracılığı ile dilerseniz ayrı linkler ve kategoriler şeklinde müşterilerinize sunabilirsiniz.

diş-sağlığı

Tasarımlarımızda, siteye veya sayfaya yüklenen fotoğraflar otomatik olarak optimize edilirler ve web sitesinin yükünü hafifletmiş olurlar.

GÜN WEB PORTAL HİZMETLERİ olarak, etkili kurumsal web siteleri tasarımında hem teknik donanım, hem altyapı, hem de kullanıcı dostu yönetim panellerinizle sizlere kaliteli web siteleri hazırlamak konusunda iddialıyız.

Görüşleriniz, sorularınız ve önerileriniz için dilediğiniz zaman BİZE ULAŞIN

gun-web-portal-kücük

Paylaş Facebook Twitter E-Mail Whatsapp