KİŞİSEL WEB SİTESİ (BLOG) KURMAK

KİŞİSEL WEB SİTESİ (BLOG) KURMAK

Kişisel Web Sitesi veya diğer bir ifadeyle Blog Kurmak, kişisel görüş, bilgi ve/veya fikirlerin paylaşıldığı web sitelerinin yayınlanması anlamına gelir.

Kişisel Web Sitesi Kurmak

Tanıtımınıza katkı sağlamak, görüş, bilgi ve fikirlerinizi paylaşmak için kişisel web sitesi kurmak gibi bir düşünceniz varsa sayfamız sizlere bu noktada profesyonel destek sağlayabilir. Bunun için web sayfamızda yer alan telefon numaralarımızı aramanız yeterli olacaktır. Daha sonra hayalini kurduğunuz siteyi sizler için tasarlıyoruz ve kreatif ekibimiz çalışmalarına başlıyor. İsterseniz öncelikle doğru bir başlangıç yapabilmek için neler yapılması gerektiğine birlikte bakalım. Firmamızı aramanızın ardından öncelikle kişisel anlamda hedeflerinizi tespit ediyoruz. Sözgelimi sağladığınız bir hizmetin tanıtımı için bu hizmetin ayrıntılarını firmamız ile paylaşıyorsunuz. Daha sonra web sayfanızı bu amaç doğrultusunda hazırlamaya başlıyoruz.

Elbette ilk olarak alan adı seçimi ile başlayan bir süreç söz konusudur. İzin verirseniz önemli bir hatırlatma daha yapalım. Bilindiği üzere mobil uyumluluk önemli bir kriter ve sayfanızı bu kritere uygun tasarlıyoruz.

SEO ve Mobil Gihaz uyumlu tasarımlarınızın seçimi, istediğiniz gibi yapılandırmak ise bizim görevimiz.

Domain Seçimi Hedeflerinize Uygun Olmak Zorunda

Bilindiği üzere alan adı web sayfanızın adresi olacaktır ve ilk başlangıç noktasıdır. Dolayısıyla domain seçimi bulunabilirliğinizi arttırmak ve sizi en doğru ifade etmek için hayati önem taşıyor denilebilir. Çünkü ziyaretçilerinizin aklında kalacak bir domain ile yola çıkmanız başarının ilk adımı olarak görülmelidir. Bunun yanı sıra sunucu anlamında yeterli kapasiteye sahip olunması bir başka önemli kural olarak karşımıza çıkıyor. Bu nedenle sayfanızın kesintisiz olarak sunum işleminin gerçekleştiği hosting seçiminizin de dikkatli bir şekilde yapılması şarttır. Ancak lütfen bu konularda endişe etmeyiniz. Firmamız sınırsız trafik seçeneği suna, hızlı ve güvenilir hosting seçiminde sizlerin yanında oluyor. Üstelik sayfanızın ihtiyaç duyduğu gereksinimleri doğru bir şekilde tespit ettiğimiz için sitenizin kurulumunda herhangi bir sorun ile karşılaşmamanızı sağlıyoruz.

sanat-kişisel web sitesi-blog

Blog Sitesi Kurmak İçin Doğru Yerdesiniz

Kurmayı planladığınız kişisel web sitesi için iyi bir planlama yapıp, sonrasında yayına almanızda fayda var.

Blog siteniz belli başlı gereklilikleri yerine getirdiğinde hem ziyaretçi memnuniyeti açısından, hem de arama motorlarının gözünde iyi bir konumda olmak için dikkat etmeniz gereken bir kaç başlık şu şekilde sıralanabilir;

  1. Konusu ve içeriği özgün ve size ait olmalıdır.
  2. Konu başlıkları iyi kategorize edilmiş olmalıdır.
  3. Kullanışlı bir menü sunmalıdır. Yani ziyaretçiniz aradığı başlığa kolaylıkla ulaşabilmelidir.
  4. Blog sahibini tanıtan ve iletişim bilgilerini içeren bir sayfa mutlaka bulunmalıdır.
  5. Sade, kolay gezilebilir ve mobil cihaz uyumlu olmalıdır.
  6. Domain (Alan Adınız) blog içeriğine uygun olmalıdır.
  7. Hosting altyapınız sağlam, güvenilir ve sürekli olmalıdır.
  8. Kolaylıkla ve çabuk teknik destek alabilmelisiniz.

kişisel web sitesi-blog

Elbette takdir edersiniz ki bir blog sitesi kurmak için domain ve hosting seçimi yeterli gelmez ve web tasarım çalışması ile bunun desteklenmesi gerekir. Her yönüyle fonksiyonel bir tema süreci ile devam eden tasarım değişik fonksiyonlara sahip uygulamalar ile destekleniyor. Örneğin ziyaretçilerinizin sizlerle bağlantı kurabilmesini sağlayacak iletişim formları öncelikli konular arasında yer alıyor. Resim veya videolarınızı yükleyeceğiniz modüller dışında javascript uygulamalarıyla işlerlik kazandırılacak siteniz hazır hale getirilerek sizlere teslim ediliyor. Ayrıca başarılı bir kişisel web sitesi kurmak için mobil uyumlu site kriterlerinin yerine getirildiği hizmetlerimizden memnuniyet duyacağınızı düşünüyoruz. Bunun yanı sıra siteniz yayına başladıktan sonra güncelleme desteğimiz ile her zaman yanınızda oluyoruz. Kolay kullanılabilir admin panel ve uygun fiyatlar eşliğinde fonksiyonel web sitelerimiz sizleri bekliyor.

Kişisel web sitesi kurmak için firmamız doğru tercih.

İçerik Yönetim Sistemimiz ve Hosting Sistemimiz hakkında daha detaylı bilgi için Lütfen Bize Ulaşın

Görüşmek dileğiyle esen kalınız.

gun-web-portal-kücük

Paylaş Facebook Twitter E-Mail Whatsapp