SİTE HIZI NEDEN ÖNEMLİDİR?

SİTE HIZI NEDEN ÖNEMLİDİR?

Bilindiği üzere internet sistematiği web sayfalarının varlığı ile anlam kazanan bir algoritma. Tabi sitenizin açılış hızı önemli bir parametre olarak karşımıza çıkıyor.

Peki, site hızı neden bu kadar önemlidir? İsterseniz web siteleri için hayati önem taşıyan bu konuda sizleri aydınlatalım. Çünkü sitenin açılış hızı web sayfanızın başarısını doğrudan etkiliyor. Bunun başlıca nedeni ziyaretçinin sitenin açılmasını bekleme süresidir. Şöyle düşünelim; ilginizi çeken bir konuda anahtar kelimeleri arama motoruna yazdığınızda bazı sayfalar gelecektir. Ancak bu sayfalara dokunduğunuzda beklemenize rağmen site açılmadıysa başka bir siteye yöneleceksiniz.

İşte bu durum web sayfası açısından büyük ziyaretçi kaybı anlamını taşıyor. Dolayısıyla sitenizin hit sayısı açılış hızı nedeniyle düşmüş oluyor. Ancak sayfanızın bu tarz bir sorunu varsa lütfen endişelenmeyiniz. Çünkü firmamız son derece kaliteli hosting hizmeti sunuyor. Üstelik fiyatlarımız da son derece makul düzeylerde bulunuyor.

Kaliteli Hosting Site Açılış Hızında Büyük Önem Taşıyor

Elbette sitenizdeki bu yavaşlık sadece hostingden kaynaklanmayabilir. Bu sorunda birkaç faktörün birden rol oynama ihtimali vardır. Ancak bunlardan ilk sırada olanı hiç kuşkusuz almış olduğunuz hosting hizmetidir. Dolayısıyla kaliteli hosting site hızınız ile birebir ilgilidir diyebiliriz. Çünkü bütün web sayfaları hosting hizmeti ile ziyaretçilerine ulaşır.

Peki, site açılış hızını etkileyen diğer faktörler nelerdir, kısaca açıklamaya çalışalım.

Örneğin web sayfanızda yayınlamış olduğunuz resim veya videoların boyutları açılış hızınızı etkileyen bir başka etken olarak karşımıza çıkıyor. Sonuçta ön izleme yoluyla sitenizin ziyaretçilere sunulduğu bir sayfanın açılabilmesi için başta ana sayfa olmak üzere tüm sayfalarınızın gösterime hazır bulunması gerekecektir. İstatistiki verilere göre bir internet ziyaretçisi tıkladığı bağlantının açılmasını maksimum 0.5 saniye bekliyor. Tabi bu süre son sınırdır. İdeal olan site açılış hızı 0.1 ile 0.2 saniye aralığında kabul edilmektedir.

GÜN WEB PORTAL HİZMETLERİ OLARAK, sitelerinizin barındırılması Bulut Sistemi üzerinde çok katmanlı güvenlik sistemi ile Amazon Web Services altyapısında sağlanmaktadır. Bu yüzden, web siteleriniz hızlı güvenlidir. Yüklediğiniz her medya dosyası otomatik olarak optimize edilir ve sitenizin hızını yavaşlatacak faktörlerin önüne geçilmiş olur.

site hızı-1

Mobil Uyumlu Web Site Hızı Yüksek Olmak Zorundadır

İzin verirseniz bu noktada bir başka konuda daha hatırlatma yapalım. Mobil uyumlu web sitesi algoritmalarına göre şekillenmiş bir sayfanın gayet hızlı ve fonksiyonel bir açılış hızına sahip olması beklenir. Çünkü akıllı cihazlar çok daha küçük boyutlardadır ve masaüstü bilgisayarlara göre daha hassas yapıda tasarlanmışlardır. Dolayısıyla sayfanızın mobil uyumlu olması da Hayati öneme sahiptir. Hosting yani sunucu noktasında bir ilave bilgi daha paylaşalım. Eğer sitenizi taşıyacak sunucular kaliteli bir hizmet sağlayamaz ise sitenize ulaşılması da mümkün olmayacaktır. Eğer bu ve benzer konularda sorun yaşıyorsanız firmamıza ulaşmanız sorunlarınızı çözmeniz anlamını taşıyor.

GÜN WEB PORTAL HİZMETLERİ web tasarımlarının tümü Mobil Uyumlu Web Sitesi talebini karşılayacak şekilde tasarlanmıştır. Tasarım Galeri linkinden dilediğiniz tasarım örneğini masaüstü ve Mobil cihazda görüntüleyerek bundan emin olabilirsiniz.

Aşağıda, örnek bir tasarımımızın masaüstü ve mobil cihaz görüntülerini ve her cihaz için site hızı değerlerini karşılaştırabilirsiniz.

site hızı-2

Web Tasarım Hizmetlerimizden Yararlanabilirsiniz

Firmamız son derece hızlı ve güvenli hosting altyapısı ve modern görünümüyle web tasarım çalışmalarını sizlere sunacağı için artık sorun yaşamayacağınıza emin olabilirsiniz. Ayrıca özellikle e-ticaret siteleri kullananlar için site hızı ve güvenlik ön planda olmak durumundadır. Dolayısıyla bu konuda da firmamızın etkin hizmetlerinden yararlanmanızı öneriyoruz. Sitenizin güvenliğini sağlayacak SSL sertifikası diğer güvenlik modülleri sayesinde çok daha güvenli bir siteye sahip olacaksınız.

Saymış olduğumuz tüm bu hizmetler için günün her saatinde iletişim seçeneklerimiz üzerinden firmamıza ulaşabilirsiniz. Ayrıca başta site hızı olmak üzere sormak veya bilmek istediklerinizi firmamızı aktarmaktan lütfen çekinmeyiniz. Sizleri yanıtlamaktan büyük mutluluk duyarız.

Bu Yazımızla ilgili olarak, ilginizi çekebileceğini düşündüğümüz diğer yazılarımıza da göz atmak isteyebilirsiniz:

- İÇERİK YÖNETİM SİSTEMİMİZ

- HOSTING SİSTEMİMİZ HAKKINDA

Esen kalın...

gun-web-portal-kücük

Paylaş Facebook Twitter E-Mail Whatsapp